Lista aktualności Lista aktualności

XX Seminarium Ekologiczne

Czy Mazury mogą być moim drugim domem?

Pod tym hasłem spotaliśmy się 25 maja 2018 r. w Budrach na XX - jubileuszowym - Seminarium Ekologicznym.

Seminarium odbyło się pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Andrzeja Józefa Nowaka.

Seminarium od dwudziestu lat gromadzi instytucje, firmy, organizacje, przedstawicieli rządu, samorządu i polityki oraz osoby żywo zainteresowane i zaangażowane w codzienną rzeczywistość Mazur, dążąc nie tylko do zdefiniowania tego obszaru w możliwie najszerszym kontekście, ale również poszukując metody na zachowanie walorów przyrodniczo - etnograficznych a także zrównoważony rozwój Krainy Tysiąca Jezior, zapewniający społeczne, demograficzne i ekonomiczne bezpieczeństwo regionu.

Prelegenci w swoich wystąpieniach prowadzili nas przez implikacje słowa "dom". Mariusz Błasiak (DGLP) przedstawił społeczne aspekty działalności Lasów Państwowych. Grzegorz Rusak przekonywał nas dlaczego właśnie Mazury, a Paweł Nyckowski uzmysłowił nam czym jest dom. W gorącej dyskusji wszyscy zebrani podjęli temat szukając odpowiedzi na postawione w referatach pytania. Całość wspaniale upiększyły kontekstowe wystąpienia dzieci i młodzieży z GOK i Szkoły Podstawowej w Budrach. Przygotowana przez te ostatnie prezentacja multimedialna spięła jak klamrą całe XX lat seminarium.